Początek sezonu (część 2)

Dziś obiecana, druga część podsumowania początku sezonu. Tym razem przeczytasz o tym, jak wygląda sytuacja  na Zachodzie.

Konferencja Zachodnia:

1. Golden State Warriors (bilans 16-3) - największy faworyt do zwycięstwa w tym sezonie; drużyna składająca się z 4 bardzo dobrych graczy (Steph Curry, Klay Thompson, Kevin Durant, Draymond Green), ale drużyna bez mocnej ławki... póki co grają dobrze, ale zdążyli 3 razy przegrać i to 2 razy wysoko: 29 punktami z San Antonio i 20 punktami z LA Lakers. Mimo wszystko powinni spokojnie wygrać konferencję i walczyć o mistrzostwo NBA.

2. San Antonio Spurs (16-4) - drużyna niepokonana na wyjeździe, natomiast mająca niespodziewane problemy z wygrywaniem u siebie (bilans 5-4, a w zeszłym sezonie 40-1). Spurs już dają odpoczywać Parkerowi i Ginobiliemu... widać, że priorytetem tej ekipy jest zachowanie zdrowia na play-offy, o które nie muszą się martwić ze świetnym, póki co, Kawhi'm Leonardem.

3. Los Angeles Clippers (16-5) - drużyna, która zaczęła sezon świetnie, lecz którą ostatnio dopadł kryzys i przegrali m.in. z Brooklyn Nets. Wydaje się jednak, że ekipa z Miasta Aniołów bez problemów wejdzie do play-offów, a tam spróbują przełamać niemoc Chrisa Paula, który jeszcze nigdy nie grał w finale konferencji.

4. Houston Rockets (13-7) - drużyna ofensywnie nastawiona, która pod wodzą Mike'a D'Antoni'ego gra bardzo widowiskową koszykówkę, oddając dużo rzutów za 3 punkty. James Harden na razie rozgrywa świetny sezon prowadząc Rakiety do przewagi parkietu w play-offach.

5. Oklahoma City Thunder (12-8) - podobnie jak Houston drużyna, w której mamy lidera. Jest nim Russell Westbrook, który póki co notuje statystyki na poziomie triple-double prowadząc Oklahomę do play-offów.

6. Memphis Grizzlies (12-8) - drużyna solidna, która od 6 lat znajduje się w play-offach i która zachowała trzon swojego składu. Największy problem tej drużyny to kontuzje, będzie o tym artykuł ;) mimo problemów ze zdrowiem uważam, że drużyna ta powinna znaleźć się w czołowej ósemce konferencji.

7. Utah Jazz (11-9) - drużyna, która rozgrywa dobry sezon i prawdopodobnie znajdzie się w tym roku w play-offach (w zeszłym roku zabrakło im dwóch zwycięstw). Gordon Hayward wrócił po kontuzji i prowadzi ekipę z Salt Lake City do dobrego bilansu mimo kontuzji Derricka Favorsa i ciągłych problemów ze zdrowiem George'a Hilla, który rozegrał świetny początek sezonu, gdy Hayward jeszcze nie grał.

8. Portland Trail Blazers (10-10) - drużyna, która w zeszłym sezonie zajęła 5.miejsce i w tym roku oczekiwano od niej progresu po podpisaniu Evana Turnera. Portland w tym roku ma problemy mimo, że C.J. McCollum i Damian Lillard rozgrywają świetne sezony. Problemem jest obrona i brak regularności w ataku np. u Allena Crabbe'a. Mimo wszystko to drużyna z potencjałem na 4-5. miejsce w konferencji i nawet grając na tym poziomie, co na początku sezonu, powinna wejść do fazy play-off.

9. Los Angeles Lakers (10-11) - drużyna, która przejął Luke Walton - były asystent w sztabie Golden State Warriors i która zanotowała nadspodziewanie dobry start. Mimo dobrego startu drużyna z miasta Aniołów raczej nie awansuje do rozgrywek posezonowych.

10. Denver Nuggets (7-12) - od lat drużyna za słaba na play-offy, a za dobra na tankowanie... w tym roku jest tak samo. Mimo świetnej gry Wilsona Chandlera, który powrócił po kontuzji, Bryłki mają małe szanse, aby wejść do czołowej ósemki Zachodu.

11. Sacramento Kings (7-12) - drużyna, w której Rudy Gay i DeMarcus Cousins rozgrywają dobre sezony, ale poza nimi i Darrenem Collisonem trudno szukać dobrych zawodników z regularną formą... drużyna, która prawdopodobnie skończy sezon w okolicach 10-12. miejsca.

12. New Orleans Pelicans (7-13) - drużyna, której liderem jest Anthony Davis, który rozegrał indywidualnie świetny początek sezonu, lecz dopiero powrót do gry Jrue Holiday'a sprawił, że Pelikany zaczęły wygrywać... nie skreślałbym jeszcze drużyny z Nowego Orleanu w walce o play-offy, szczególnie jeśli Tyreke Evans niedługo wróci, lecz wydaje mi się, że słaby początek sezonu zaważy o braku gry w play-offach.

13. Phoenix Suns (6-13) - drużyna z młodymi graczami, którzy ciągle się rozwijają. Słońca nie walczą o play-offy, lecz o rozwój swoich młodych graczy, którzy pod okiem weteranów mają dać tej drużynie lepszą przyszłość. Drużyna z Arizony zapewne skończy sezon na 12-15. miejscu.

14. Minnesota Timberwolves (5-14) - drużyna Toma Thibodeau była rozpatrywana przez sezonem jako poważny kandydat do awansu do play-offów, jednak Wilki zawodzą... brakuje im doświadczenia, ponieważ cała pierwsza piątka to młodzi zawodnicy na czele z Karl-Anthony'm Townsem i Andrew Wigginsem. W tym sezonie mogą zaskoczyć niejednego faworyta, ale w play-offach w tym sezonie raczej ich nie zobaczymy...

15. Dallas Mavericks (3-15) - drużyna z najmniejszą ilością zwycięstw... chyba nikt się nie spodziewał, że Dallas będzie miało 3 zwycięstwa na 18 meczy, a jednak... uważałem drużynę z Teksasu za kandydata do play-offów, ale kontuzje Derona Williamsa i Dirka Nowitzki'ego sprawiły, że o dobry bilans w tym sezonie będzie bardzo trudno. Jedyne plusy to dobra gra Harrisona Barnesa i Setha Curry'ego - brata Stephena z GSW.

W tej konferencji wydaje się, że znamy już 8 drużyn, które zagrają w play-offach. Będę zaskoczony jeśli któraś z ekip, która aktualnie znajduje się w czołowej ósemce, nie zagra w rozgrywkach posezonowych, ale teoretycznie wszystko jeszcze może się zdarzyć... na pewno będą emocje w walce o jak najwyższe miejsce i uniknięcie lepszych ekip w play-offach.

To tyle, jeśli chodzi o podsumowanie początku sezonu - chciałem przekazać najważniejsze informacje z tego, co wydarzyło się za oceanem od końca października. Teraz będzie łatwiej, bo będziemy na bieżąco komentować wydarzenia z ligi na N ;)

Dzięki za przeczytanie :)

Komentarze